В Одесі облрада попросила Кабмін бронювати працівників охоронних агентств

21 червня 2024 р. 14:02

В Одесі облрада попросила Кабмін бронювати працівників охоронних агентств

Фото: ЦПР, Наталя Довбиш

Одеська обласна рада прийняла звернення до уряду щодо бронювання 50% працівників охоронних агенцій.

По це стало відомо під час сесії 21 червня, повідомляє Інтент.

В результаті засідання Одеської обласної ради було прийнято звернення до прем'єр-міністра України та Кабінету Міністрів України з проханням внести зміни до постанов щодо деяких питань реалізації положень закону України про мобілізаційну підготовку. На попередньому порядку денному цього проєкту рішення не було.

Доповідачем виступив депутат від "Слуги народу" Сергій Червяков. Він розповів про лист, який надійшов 20 червня до комісії з питань правової політики від Одеського регіонального представництва громадської спілки "Федерація персоналів безпеки України". Лист стосується ініціативи щодо включення суб'єктів критичної інфраструктури охоронної діяльності до переліку об'єктів критичної інфраструктури з можливістю бронювання до 100% військовозобов'язаних працівників. 

Таким чином Червяков запропонував внести проєкт рішення щодо бронювання працівників охоронних підприємств. 

Цікаво, що головою комісії від якої надійшла пропозиція щодо бронювання охоронників є Андрій Бабенко, який ще очолює охоронну фірму "Самсон". Сам Бабенко на сесії облради не був присутній.

Водночас Олександр Ахмеров від "Довіряй ділам" запропонував внести зміни в проєкт рішення та бронювати до 50% працівників. Інші депутати підтримали це рішення під час голосування. 

Після цього депутат від "Європейської солідарності" Михайло Шмушкович запропонував додати в проєкт рішення працівників швидкої допомоги,  ІТ-індустрії, сільського господарства та інших. 

"Таких категорій багато. Я не розумію, чому потрібно сконцентруватися лише на одній категорії – представниках охоронних агентств. Я розумію, що це також важливо, але рішення не може стосуватися тільки однієї категорії", - сказав Шмушкович. У підсумку, правку депутати не підтримали.

Дмитро Чапир вважав, що питання не опрацьовано. Він запропонував взяти паузу, щоб опрацювати. Втім, голова облради Григорій Діденко наполіг на тому, щоб голосували зараз та в цьому варіанті. Він знову ставить проєкт рішення на голосування, рішення не підтримали. 

Потім Григорій Діденко повторно ініціював голосування та отримав 44 голоси "за". Депутати повернулися до голосування та проголосували за проєкт рішення щодо бронювання. Фактично голова Одеської облради продавив проєкт щодо бронювання охоронців.

Нагадаємо, в Одеській обласній військовій адміністрації не надали доступ до переліку підприємств, яким дозволено бронювати керівництво та частину працівників. 

Нещодавно незалежна профспілкова організація Одеського обласного Центру Екстреної медичної допомоги звернулися до президента України із петицією з проханням забронювати співробітників "екстренки" від мобілізації. Відповідна петиція зібрала наразі понад 8,5 тисяч підписів з 25 тисяч, які має зібрати звернення для розгляду її головою держави. Автори петиції нагадують, що екстренка сьогодні — це транспортування важкохворих та поранених, медична евакуація, допомога при позалікарняних пологах, утопленнях, падіннях з висоти, ракетних обстрілах тощо.

11 червня між військовослужбовцями територіального центру комплектації та соціальної підтримки та медиками екстреної швидкої допомоги сталася бійка.

Ірина Глухова