В Одеській міській раді депутатка від партії Шарія складає повноваження

15 червня 2024 р. 08:30

В Одеській міській раді депутатка від партії Шарія складає повноваження

Фото: my.ua

В Одесі депутатка від проросійської "Партії Шарія" Олена Зефнер складає мандат.

Про це стало відомо з проєктів рішень міської ради.

Пані Олена ніколи не виступала публічно, а голосувала синхронно з партією ОПЗЖ. За даними джерел ЦПР, вона була в орбіті впливу вже ексдепутата Віктора Баранського.

Його позбавили повноважень через втрату громадянства України. Про це повідомив під час сесії Одеської міської ради 24 квітня секретар ради Ігор Коваль. 

Раніше Національне антикорупційне бюро України отримало дозвіл Вищого антикорупційного суду на здійснення заочного досудового розслідування щодо одеського бізнесмена-втікача Віктора Баранського. Зокрема, суд задовольнив апеляційну скаргу прокурора та надав дозвіл на спеціальне досудове розслідування у справі про заволодіння 32 суднами ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство".

За даними слідства, фігуранти організували схему заволодіння ліхтерами УДП у серпні 2017 року. Судна передавали для фрахту підконтрольній компанії, яка потім переправляла їх до Туреччини. Там ліхтери розбирали та будували з них баржі більшої місткості, після чого організатори відбуксирували їх в Україну для використання у власних комерційних цілях.

У лютому 2023 року президент України Володимир Зеленський позбавив громадянства Баранського.

Раніше ЦПР повідомляв, що Баранський та Зефнер не подали декларації.

Пані Зефнер не була присутня жодного разу з початку повномасштабного вторгнення у сесійній раді.

Також її виключили зі складу постійної комісії Одеської міської ради з питань освіти, спорту та взаємодії з громадськими організаціями.

Олеся Калайтович