В одеського ексвійськкома Борисова обшукали та арештували майно в Іспанії

14 грудня 2023 р. 14:21

В одеського ексвійськкома Борисова обшукали та арештували майно в Іспанії

Фото: ДБР

Працівники ДБР спільно з місцевою поліцією провели обшуки в іспанській нерухомості колишнього начальника Одеського обласного ТЦК та СП Одеси.

Про це повідомили в Державному бюро розслідувань.

Проти колишнього військкома Євгена Борисова порушено кримінальне провадження за декількома статтями за фактами незаконного збагачення. ДБР затримало експосадовця у липні 2023 року, суд помістив його під варту. Того ж місяця підозрюваного було звільненого з військової служби.

"У ході розслідування встановлено, що він придбав два об’єкти нерухомості у місті Марбелья провінції Малага Королівства Іспанія. Зокрема, у грудні 2022 року він організував покупку на імʼя своєї матері будинку вартістю понад 4 млн євро, загальною площею 857 кв. м на земельній ділянці 1530 кв. м. Також, у лютому 2023 року він придбав разом зі своєю дружиною офісне приміщення вартістю понад 500 тис. євро загальною площею 223,9 кв. м", - зазначили в ДБР.

13 грудня 2023 року на підставі надісланого Державним бюро розслідувань запиту про міжнародну правову допомогу Національною Поліцією Королівства Іспанія за участі працівників Головного слідчого управління ДБР проведено обшуки у придбаній родичами військкома віллі та офісному приміщенні. У ході обшуків вилучено документи, які засвідчують право володіння та розпорядження вищевказаним майном членами його родини.

На підставі зібраних доказів та запиту ДБР компетентним органом Королівства Іспанія було накладено арешт на віллу та офісне приміщення.

"Під час досудового розслідування Бюро зібрало величезний власний масив доказової бази. Проте для повноцінного та неупередженого розслідування вивчались й повідомлення ЗМІ. Також будуть досліджені матеріали Національного агентства з питань запобігання корупції, яке також виявило ознаки незаконного збагачення у колишнього одеського військкома на понад 188 млн грн", - повідомили детективи.

Колишнього військкома підозрюють:

 • у набутті особою, уповноваженою на виконання функцій держави, активів, вартість яких більш ніж на 6500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи (ст. 368-5 КК України);
 • у нез’явленні вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем, вчинене в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 407 КК України);
 • в організації легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209);
 • у перевищенні службових повноважень та надання незаконних вказівок підлеглим співробітникам щодо необхідності позитивного розв'язання питання про уникнення від призову до лав Збройних Сил України визначеним ним особам за грошову винагороду;
 • в ухиленні військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом обману, вчинене в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 409 КК України).

За матеріалами розслідування суд наклав арешт на майно, гроші та банківські рахунки ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП та членів його сім’ї.

Серед раніше арештованого майна:

 • земельні ділянки загальною площею понад 2 га в Одеській області;
 • два будинки в Одесі загальною площею понад 420 кв. м;
 • домоволодіння в Одесі площею 78,5 га;
 • дві квартири та 1/3 квартири в Одесі;
 • автомобіль Toyota Land Cruiser 2023 року випуску;
 • автомобіль Mercedes-Benz G 63 AMG 2022 року випуску;
 • автомобіль Mercedes-Benz EQV 2022 року випуску;
 • автомобіль Mercedes-Benz GLE 400 2021 року;
 • автомобіль Porsche Macan GTS 2016 року випуску;
 • автомобіль Audi A6 1999 року випуску та інше.

Тривають інші слідчі дії, спрямовані на збір доказів у кримінальному провадженні.

Читайте також: Військком Одеської області відреагував на справу про утримання одеського блогера, яку розслідував ЦПР