Військком Одеської області відреагував на справу про утримання одеського блогера, яку розслідував ЦПР

12 грудня 2023 р. 16:13

Військком Одеської області відреагував на справу про утримання одеського блогера, яку розслідував ЦПР

На фото: Олександр Охріменко та Руслан Шпак. Колаж ЦПР

Працівники ТЦК можуть порушувати процедуру вручення повістки через слабку обізнаність у законодавстві.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Одеса повідомив начальник Одеського обласного ТЦК та СП Олександр Охріменко.

Зазначимо, що брифінг став першим таким заходом за участі керівника облТЦК з початку повномасштабного вторгнення, тож Олександра Охріменка питали щодо усіх інцидентів за участі працівників ТЦК в регіоні за цей час. 

Військком прокоментував розслідування ЦПР щодо 36-річного Руслана Шпака,  який одним з перших почав показувати, як тримають чоловіків у військкоматі під час проходження медкомісії. Шпак звернувся до силовиків с заявою, що 15 березня 2023 року його без згоди доставили до ТЦК, розташованого по вул. Заньковецької, 7/7. Тоді ми повідомляли, що станом на червень з початку року в правоохоронців лежать понад 20 заяв від громадян про те, що їх насильно утримували в ТЦК.

На це Олександр Охріменко заявив, що оцінку правомірності дій працівників ТЦК мають дати правоохоронці. Й визнав, що працівники ТЦК можуть порушувати процедуру вручення повістки через слабку обізнаність у законодавстві.

"Щодо тих випадків, по які ви говорили, то ми розбираємось із кожним таким інцидентом окремо", - зазначив військовий.

За його словами, на Одещині мобілізували на сьогодні, 12 грудня 2023 року, 104 депутати міських, селищних та сільських рад. Охріменко запевнив, що працівники центрів перевіряють усіх військовозобов'язаних попри їхні посади. Утім, за словами облвійськкома, мерам міст не слід турбуватися про можливий призов через те, що ця посада заброньована державою.

Впродовж місяця в Одесі призвані понад 100 людей на контрактній основі. Щодо загальної кількості мобілізованих, то її віськком не назвав, зазначивши лише, що в Одесі достатньо військовозобов'язаних, які можуть бути мобілізованими.

Читайте також: Ще один заступник Труханова пішов до ЗСУ