В одеську "Канаву" знову будуть вкладати гроші

19 лютого 2024 р. 18:21

В одеську "Канаву" знову будуть вкладати гроші

Фото: Одеська мерія

У наступні роки в одеській мерії знову будуть вкладати гроші у Деволанівський узвіз та Хаджибейську дамбу.

Про це йдеться в програмі будівництва і розвитку соціальної та інженерної інфраструктури міста Одеси на 2024-2025 роки, повідомляє "Центр публічних розслідувань".

Цікаво, що в програмі не розписано, скільки піде на кожен пункт, а лише загальні показники.

За два роки планується витратити 1 млрд 254 млн грн: 628 млн у 2024 та 626 млн у 2025 роках. На збереження та розвиток інженерної інфраструктури та території м. Одеси з них витратять 324 млн грн. Все за кошти міської громади.

В пріоритетах вказано: завершення першочергових протиаварійних робіт дамби Хаджибейського лиману, виконання капітального ремонту кріплень катакомб  в районі житлових будинків, завершення будівництва магістрального водоводу від вул. Багрицького до  Французького бульвару, а також капітального ремонту системи водовідведення узвозу Деволанівський.

Зазначимо, що у 2023 році громадськість обурювалася тим, що місто витрачає кошти на ремонт узвозу, що можна відкласти на післявоєнний час.

Раніше ЦПР зібрав десять найбільш одіозних проєктів Одещини за 2023 рік, реалізація яких ані трохи не наближає перемогу.

Що стосується ремонту магістрального водоводу, то у 2023 році майже 400 мільйонів отримали дві компанії, що виграли тендери на роботи ТОВ "РДС" (Ростдорстрой) та ТОВ "Автомагістраль Південь". До речі, ремонтом Деволанівського узвозу також займався "Ростдорстрой".

Власником одеського ТОВ "Ростдорстрой" є угорське товариство "Юттема", бенефіціари якого – одесити Євген Коновалов і Юрій Шумахер. Останній – депутат Одеської міськради з фракції "Довіряй ділам". Головою партії є міський голова Одеси Геннадій Труханов.

Крім того, в рамках програми вказані такі напрямки: збереження та розвиток соціальної інфраструктури та оновлення об'єктів комунальної власності територіальної громади м. Одеси та сприяння забезпеченості громадян житлом у м. Одесі.

Задля створення умов щодо забезпечення житлом громадян, у тому числі розширення фондів житла тимчасового проживання для ВПО та для відселення громадян у випадку руйнування житла, продовжуватимуть будівництво багатоповерхового житлового будинку на 118 квартир в Пересипському районі, яке було розпочато у попередні роки.  За наявності субвенцій з держбюджету буде проводитись закупівля до комунальної власності житла для тимчасового проживання ВПО.

Олеся Калайтович