Два тендери на ремонт вулиці на п'ять мільйонів віддають компанії, яка має відношення до Труханова

18 грудня 2023 р. 11:49

Два тендери  на ремонт вулиці на п'ять мільйонів віддають компанії, яка має відношення до Труханова

Фото: Суспільне Одеса

Чорноморська селищна рада Одеської області провела дві закупівлі щодо обрання підрядника для ремонту асфальтного покриття по вулиці Миру в селі Гвардійське.

Як зазначається в системі електронних закупівель Prozorro, закупівлі провели 15 та 16 грудня 2023 року. Обидві - в форматі відкритих торгів з особливостями тож конкурентів в обранця селищної ради не було.

Тож укладання угоди наразі очікує товариство з обмеженою відповідальністю "Ростдорстрой". Компанія планує отримати 2 мільйони 142 тисячі гривень за одним тендером та 3 мільйони 170,8 тисячі гривень за другим.

Таким чином ТОВ має завершити ремонт до 14 лютого 2024 року, в обох тендерах це кінцевий термін постачання послуги, й отримати за це загалом 5 мільйонів 312,8 тисячі гривень.

За даними сервісу YouControl, власником одеського ТОВ "Ростдорстрой" є угорське товариство "Юттема", бенефіціари якого – одесити Євген Коновалов і Юрій Шумахер. Останній – депутат Одеської міськради з фракції "Довіряй ділам". Співголовою однойменної партії є міський голова Одеси Геннадій Труханов.

Відкриті торги з особливостями передбачають, що майже всі строки коротші, ніж були у відкритих торгах відповідно до закону "Про публічні закупівлі". Тобто ця закупівля проходить значно швидше, ніж відкриті торги. Період подання пропозицій — сім календарних днів, період оскарження кваліфікації — п'ять календарних днів.  Часто під час таких торгів не відбувається аукціону, тож учасник не має конкурентів. 

Утім минулого року Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів. Тож уряд тимчасово скасував електронні аукціони. Відтоді торги, що оголошені в Prozorro, можуть проводитися без аукціону.