Журналісти знайшли у Європі російські активи на 17,5 млрд доларів

22 березня 2022 р. 19:30

Журналісти знайшли у Європі російські активи на 17,5 млрд доларів

OCCRP і ще 24 медіа-партнери публікують проект «Трекер санкційних активів» — це найповніша з будь-коли опублікованих баз даних про закордонні активи, пов'язані з російськими олігархами, чиновниками та пропагандистами, які потрапили під санкції, а також з їхніми родичами. До бази увійшли нерухомість, яхти, приватні літаки, банківські рахунки та частки у компаніях. В основу проекту ліг список із 35 осіб, яких Олексій Навальний назвав «основними посібниками та бенефіціарами кремлівської клептократії».

На першому етапі проекту дослідники зібрали дані про більш ніж 145 активів. Їхня загальна вартість перевищує 17 мільярдів доларів. Ми включили лише ті активи, право власності на які можна встановити за допомогою документів та інших надійних джерел.

У ході збору активів також знайшли щонайменше два десятки об'єктів власності, про які раніше не повідомлялося публічно.

Наразі журналісти шукають докази права власності та інші активи. Якщо ви знаєте про санкційні активи, які не потрапили до цього проекту, будь ласка, зв'яжіться з нами за допомогою цієї форми.

Повна база активів тут. Опис активів у ній наводиться англійською, так як проект є відкритою базою даних для журналістів та користувачів по всьому світу і буде оновлюватися.