ЗМІ з’ясували, кого з депутатів з Одещини затримали на хабарі у 20 тисяч доларів

13 березня 2024 р. 13:43

ЗМІ з’ясували, кого з депутатів з Одещини затримали на хабарі у 20 тисяч доларів

Фото: Facebook

Нещодавно Одеська обласна прокуратура повідомила про затримання на хабарі депутата Білгород-Дністровської районної ради. Він, вважають правоохоронці, пропонував підприємцю за хабар допомогти отримати в оренду землю біля села Молодіжне. Редакція "Антикорупційного виміру" зʼясувала, що депутат, про якого йдеться – це Анатолій Хмільківський з політичної партії "За Майбутнє".

В Білгород-Дністровській районній раді він очолює постійну комісію з питань земельних відносин та адміністративно-територіального устрою. Крім того, працює директором комунального підприємства "Житлово-комунальне господарство Білгород-Дністровської районної ради". Від цієї посади його нещодавно відсторонив слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси.

В матеріалах справи вказано, що 8 січня в приміщенні ресторану готелю "Атлантік" на вулиці Генуезька 24А депутат зустрівся з підприємцем та запропонував йому "допомогу" за 20 000 доларів хабаря. Обіцяв повпливати на депутатів Великодолинської селищної ради аби ті ухвалили рішення про передачу бізнесмену в оренду земельних ділянок площею 4 гектари поряд з селом Молодіжне. 

31 січня Хмільківський, за даними з судової ухвали, заявив про необхідність передати йому першу частину хабаря – 10 000 доларів. Сказав, що це необхідно зробити до моменту офіційного звернення підприємця до селищної ради із заявою про дозвіл на розробку технічної документації та засідання селищної ради. А вже 9 лютого під час отримання грошей депутата затримали. 

За два дні після затримання депутату обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в Одеському слідчому ізоляторі з альтернативою виходу під заставу в розмірі понад 4 мільйони гривень. Станом на кінець лютого Анатолій Хмільківський ще перебував у СІЗО.

До речі, Анатолій Хмільківський у 2019 році "засвітився" на скандальних відеозаписах зустрічей брата голови Офісу президента Дениса Єрмака. Хмільківський зустрівся з ним, щоб обговорити можливість отримання роботи в Одеському регіоні. Цікавився посадою "зама по економіці" на Одещині. 

У коментарі журналістам "Радіо Свободи" Анатолій Хмільківський спочатку сказав: "Перший раз про це чую абсолютно. Ви, мабуть, помилилися". Утім, потім підтвердив усі факти трудової біографії, які він озвучував під час співбесіди, зафіксованої на відео: "Я не пам’ятаю цього випадку. Я як громадсько-політичний діяч і людина з бізнесу спілкуюсь з різними людьми на різні теми. Якщо я спілкувався з людиною, не знаючи, що це Єрмак, допускаю цю ситуацію… Якщо говорити про те, чи мені пропонували посаду заступника в якійсь області, наприклад, на прізвище Єрмак – ні, не пропонували".

Ната Чернецька