"Чи доцільно виділяти саме зараз два мільйони": в Одесі хочуть встановити підйомники в переходах

11 червня 2024 р. 14:25

"Чи доцільно виділяти саме зараз два мільйони": в Одесі хочуть встановити підйомники в переходах

Фото: Одеська міська рада

Депутати постійної комісії з питань соціальної політики та праці затвердили зміни до програми рівності, що передбачають перерозподіл коштів для придбання двох підйомників, які мають встановити у підземних переходах на Привокзальній площі в Одесі.

Як доповів під час засідання комісії директор департаменту міського господарства одеської міської ради Леонід Гребенюк, йдеться про 2,5 мільйона гривень.

При цьому, як зазначив посадовець, наразі в департаменті є лише одна кандидатура щодо постачальника підйомників, тому що в Україні лише одна компанія має відповідний сертифікат. Утім назви компанії-обранця він не повідомив. Але відомо, що вона знаходиться в Києві.

Також він наголосив, що нові пристрої будуть з нержавіючої сталі, що зробить їх значно надійнішими за наявні. 

Річ у тім, що ті пристрої, які встановлені у переходах ще у 2018 році зроблені з іншого металу й вкриті фарбою, яка з часом облізла. Через це металеві конструкції почали іржавіти та виходити з ладу. За даними представників департаменту, наявні пристрої вироблені іншою — несертифікованою компанією й вони наразі не працюють через відсутність запасних частин. 

Як наголосила голова комісії депутатка Лілія Леонідова, до міської ради звертаються багато людей щодо доступності цих переходів для людей з інвалідністю тож доцільність придбання підйомників депутатам зрозуміла.

"А от чи доцільно виділяти саме зараз ці два мільйони треба вирішити", - зазначила вона. 

Утім, за словами директорки департаменту праці та соціальної політики Олени Китайської, йдеться не про виділення додаткових коштів, а про перерозподіл вже передбачених на фінансування програми.

Зрештою депутати вирішили провести додаткові перемовини із колегами з комісії з питань планування бюджету та фінансів щодо можливості такого перерозподілу. 

Кирило Бойко