Ексочільника Одеської області звинувачують у махінаціях з паспортами на пів мільярда

21 липня 2023 р. 16:05

Ексочільника Одеської області звинувачують у махінаціях з паспортами на пів мільярда

Максим Степанов. Фото: facebook

Колишній голова Одеської ОДА Максим Степанов, який також був міністром охорони здоров'я в уряді Дениса Шмигаля, отримав підозру у справі про відмивання грошей в держпідприємстві "Поліграфічний комбінат "Україна". У 2013—2016 роках він очолював це підприємство.

За інформацією Національного антикорупційного бюро України, викрито міжнародну корупційну схему на 450 млн гривень збитків.

20 липня Степанову повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення майна) та ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей) Кримінального кодексу.

За версією детективів, у справі п'ятеро підозрюваних. Крім Степанова, це колишній начальник відділу поліграфкомбінату, двоє громадян Естонії, які працювали в компанії-прокладці, та ще один українець, якого вважають пособником.


Інфографіка: НАБУ

НАБУ повідомило, що у 2013 році колишній керівник "Поліграфічного комбінату "Україна" придбав на підставних осіб естонську компанію, через яку організував закупівлю матеріалів для виготовлення бланків для паспортів, ID-карт, посвідчень водія тощо. Компанія закупляла матеріали напряму у виробників, після чого перепродавала їх держпідприємству за цінами, які були завищені у чотири-шість разів. 

Вважається, що підозрювані зареєстрували на іноземну компанію право інтелектуальної власності на графічні елементи українських паспортів, що дозволяло їм отримувати додаткову винагороду у формі роялті. Кабінет міністрів припинив ці виплати на початку 2022 року.

Читайте також: Суд вчасно не розглянув клопотання: мер Одеси залишився без електронного браслета