Корупція — друга за важливістю проблема в Україні, — посол ЄС

14 березня 2024 р. 19:20

Корупція — друга за важливістю проблема в Україні, — посол ЄС

Фото: twitter

Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова заявляє, що корупція в Україні не зникла, але наразі є інституції, які борються з цією проблемою.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Війна мала лібералізуючий вплив на Україну. Перед повномасштабним вторгненням корупція не належала до п'яти сфер, які вважалися суспільством проблемою. А тепер корупція — це друга проблема за важливістю в суспільстві після безпеки, і це створює тиск. Це говорить про те, що цінності населення змінилися", - сказала вона на заході "Боротьба з корупцією в Україні: прогрес на шляху до членства в ЄС" у Києві.

Матернова наголосила на необхідності систематичної роботи для викорінення корупції.

"Чи зникла в Україні корупція? Звісно, ні: в Україні є корупція. Але наразі є інституції, які з цим працюють, вирішують цю проблему", - наголосила посол.

Своєю чергою, генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що правоохоронні органи України мають гарантувати українцям не тільки боротьбу з корупцією у вищих ешелонах влади, а й ефективність притягнення до відповідальності корупціонерів на місцях.

"Антикорупційна інфраструктура бореться з топкорупцією, але вкрай важливо боротися і з іншими рівнями корупції, тому що для деяких людей у громадах не мають значення якийсь міністр чи якийсь суддя десь. Звісно, вони розуміють, що це важливо, але для їх звичайного життя ми також маємо гарантувати, що боремося з корупцією в їхніх місцевих громадах", - сказав Костін.

За його словами, українці хочуть бачити притягнення до відповідальності за корупцію місцевих правоохоронців, податківців, інших чиновників місцевого рівня.

"Ми маємо боротися з усіма рівнями корупції одночасно. Звісно, під час війни немає великих ресурсів. Але один із моїх пріоритетів... протистояти корупції з найвищого до найнижчого рівнів", - наголосив генпрокурор.

Він також наголосив, що Україні слід більше вкладатися в запобігання корупції.

"Думаю, що завдяки нашим спільним зусиллями ми будемо успішними й покращимо підходи до превенції", - додав Костін.

Він уточнив, що запобігання корупції — це завдання не тільки Національного агентства із запобігання корупції, а й регулювальних органів, які мають змінити підходи у своїй роботі.

Генпрокурор додав: "Думаю, у нас спільна позиція з антикорупційними органами, щоб зробити нашу роботу більш ефективною за допомогою насамперед змін у процесуальному законодавстві".

Костін також назвав "безпрецедентною в складних умовах" роботу керівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро.

"У нас два вороги: зовнішній — рф, її проксі, колаборанти, зрадники, агенти — і внутрішній ворог — корупція. І ми маємо перемогти в обох битвах", - підсумував Костін.

Ната Чернецька