Названі десять нардепів з найвищими доходами у 2023 році

11 травня 2024 р. 09:10

Названі десять нардепів з найвищими доходами у 2023 році

Ілюстрація: youcontrol

Аналітики YouControl проаналізували декларації чинних народних обранців щодо розміру доходу та заробітної плати за останні два роки. Як виявилося, торік 298 депутатів отримали більше доходу, ніж у 2022-му.

Також аналіз даних свідчить про підвищення рівня заробітної плати нардепів. Середньорічний показник 2023 року збільшився на 36% у порівнянні з 2022-м. 

ТОП-10 нардепів з найвищими доходами у 2023-му.

  1. Петро Порошенко ("Європейська Солідарність") — 1,4 млрд грн (+0% у порівнянні з 2022-м). Разом із сином Олексієм є ключовою особою фінансово-промислової групи "Укрпромінвест".
  2. Степан Івахів ("Партія "За майбутнє") — 236,0 млн грн (-21%). Є однією з ключових осіб фінансово-промислової групи "Континіум".
  3. Борис Приходько ("Довіра") — 227,9 млн грн (+192%). Є ексзаступником голови Нацбанку.
  4. Віктор М'ялик ("За майбутнє") — 201,5 млн грн (+1245%). Зростання доходів від відчуження нерухомого майна.
  5. Ірина Кормишкіна ("Слуга Народу") — 123,5 млн грн (+117%). Основний дохід отримав її чоловік Юрій Кормишкін, бенефіціар холдингу "Південна Аграрно-Експортна Компанія". 
  6. Олена Кондратюк (позафракційні) — 84,8 млн грн (+128%). Збільшення доходу відбулося переважно шляхом підвищення рівня зарплати її чоловіка Олександра Богуцького, СЕО медіагрупи Starlight Media.
  7. Андрій Пузійчук ("Батьківщина") — 75,6 млн грн (+20 557%). Є ключовою особою фінансово-промислової групи "Фундамент". Дохід збільшився внаслідок отримання доходу його дружини Юлії Пузійчук. Переважно це прийняті від самого нардепа в дар частки у статутних капіталах декількох компаній.
  8. Олександр Сова ("Слуга Народу") — 58,4 млн грн (-12%). Більшу частину отримала його дружина Людмила від підприємницької діяльності. Активи депутата та членів його родини об’єднані в "Групу родини Сова", основним напрямком діяльності є виробництво та реалізація ювелірних виробів під брендом SOVA.
  9. Юрій Бойко ("Платформа за життя та мир") — 54,1 млн грн (+67%). З них 28 млн грн отримала його дружина Віра, як подарунок у грошовій формі від сина Анатолія Бойка.
  10. Олесь Довгий (позафракційні) — 46,6 млн грн (+920%). Є ключовою особою "Групи родини Довгих". Доходи зросли коштом платежів від співвласника "Нової пошти" Вячеслава Климова, які є офіційною заставою на придбання обʼєктів нерухомості.

Детальний розбір декларацій за посиланням

Читайте також: Працюють, заробляють, витрачають: рейтинг найбагатших нардепів від Одеської області

Тим часом народна депутатка України Вікторія Вагнєр, обрана у парламент представляти інтереси жителів Херсонської області, торік отримала від управління соціальної політики Херсонської міської ради матеріальну допомогу у сумі 60 тисяч гривень.

Херсонський нардеп Володимир Іванов живе у квартирі батька, користується його автівкою та не має жодних заощаджень.

А народний депутат України Павло Павліш від партії "Слуга народу" за 182-м виборчим округом (місто Херсон) задекларував, що у 2023 році не мав автівки, але користувався Audi Q7, а дружина - Infiniti Qx50. Раніше він був власником Mercedes-Benz. Зазначимо, що в деклараціях нардепа-юриста НАЗК знайшло розбіжностей на 7 мільйонів. Політик претендує на посаду судді Конституційного суду.

Раніше повідомлялося, за згідно з дослідженням Атестації депутатів місцевих рад, другий рік війни продемонстрував стійку тенденцію до поступового відсторонення депутатів Херсонської міської ради від життя громади, зменшення депутатської активності, втрату їхніх зв’язків з виборцями. Частково причини цього процесу є об’єктивними: місто знаходиться під постійними обстрілами. Значна частина містян й депутати разом з ними були вимушені виїхати за межі громади. Частково подібне відсторонення є результатом політики місцевої військової адміністрації, яка не бачить депутатів у системі взаємодії влади з громадою.

Читайте також: Живуть на зарплату й зберігають мільйони: рейтинг миколаївських нардепів

Ната Чернецька