Одеські депутати підтримали відведення землі на Краснова: в цьому районі може знаходитися курган

06 лютого 2024 р. 13:26

Одеські депутати підтримали відведення землі на Краснова: в цьому районі може знаходитися курган

Фото: Думська

Депутати Одеської міської ради на земельній комісії підтримали відведення 68 соток землі на Краснова, 2-Б  для розміщення та обслуговування споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства ПП "Нікас" в оренду на 20 років.

Як зазначив депутат Володимир Корнієнко, на цій території знаходиться курган, повідомляє кореспондентка "Центру публічних розслідувань".

"Хочу зазначити, що під час перевірки об'єктів археологічної спадщини поселень та поховань не виявлено. Проте знайдено декілька розрізнених кісток людей. Можливо це останки людей, які були поховані на Єврейському кладовищі", - зауважив він.

Квадратура приміщень в десять разів менше, аніж відводиться земельна ділянка. Самі приміщення були куплені у департаменту комунальної власності.

"Була вільна ділянка, яку можна було продати, і ось зараз відводимо ділянку", - сказав Корнієнко.

Водночас у департаменті земельних ресурсів зазначили, що ця територія не входить у межі кладовища та парку Артилерійський.

"Це через ділянку ДТЕК, і там не було кладовища", - повідомила директорка департаменту земресурсів Надія Новікова.

Представник партії "Слуга народу" Сергій Данілюк підтримав рішення, проте зазначив, що йому не відомо поки що рішення фракції.

На минулій сесії фракція"Слуга народу" виступила проти відведення землі напроти цієї ділянки за адресою Краснова, 4-б ТОВ "Екател Авто" для будівництва та обслуговування паркінгів.

Земельна ділянка викликала резонанс на сесії міської ради 23 липня. Тоді проти відведення землі виступила фракція "Слуга народу". Депутатка Олена Коробкова повідомила, що на ділянці, де зараз розташована стоянка авто, раніше було єврейське кладовище. Депутатка також інформувала, що є звернення Одеської ОВА, в якому зазначено, що ця ділянка знаходиться в зоні охорони пам'ятки археології місцевого значення. Фракція попросила зняти це питання з формулюванням "для більш ретельного опрацювання". Тоді для прийняття рішення не вистачило голосів. Зараз на комісії його знову підняли. 

Але з цією ділянкою є ще одна проблема, зазначала депутатка від "Євросолідарності" Жанна Мандриченко: "Біда полягає в тому, що поряд знаходиться ще одна земельна ділянка, яка, за матеріалами медіа, належить бізнесмену Вадиму Альперіну. Свого часу цей обʼєкт викупило державне підприємство "Одеський автомобільно-ремонтний завод". Існує питання проїзду. Звісно, потрібно сідати й домовлятися".

Представник ТОВ "Екател авто" Сергій Богатирьов зазначив, що Інститут археології НАН України зробив 15 шурфів, результати дослідження показали, що там немає поховань: "Висновок про відсутність культурних цінностей і поховань чіткий та однозначний".

Олеся Калайтович