Справу про віцемера Білгород-Дністровського, якого підозрюють у привласненні землі, скерували до суду

03 липня 2024 р. 14:43

Справу про віцемера Білгород-Дністровського, якого підозрюють у привласненні землі, скерували до суду

Фото: Нацполіція в Одеській області

Слідчі скерували до суду справу групи, учасників якої обвинувачують у привласненні землі на узбережжі Дністровського лиману.

Про це повідомили у пресслужбі Нацполіції

В травні правоохоронці затримали дружину заступника міського голови Білгорода-Дністровського, самого заступника Андрія Криштопова, посадовця Мологівської сільради Білгород-Дністровського району та колишнього депутата цієї ради.

Як стверджують слідчі, учасники угруповання за фіктивними документами оформлювали земельні ділянки на підставних осіб. Збитки, завдані такими оборудками, сягли понад 1,7 мільйона гривень. На земельні ділянки наклали арешт.

Слідство стверджує, що розробила схему привласнення і продажу землі на узбережжі Дністровського лиману під виглядом безплатної приватизації директорка одного з приватних підприємств, що надавало послуги із виготовлення землевпорядної документації на території Білгород-Дністровського району. До її реалізації жінка залучила свого чоловіка, який був сертифікованим інженером-землевпорядником на їхній фірмі, а згодом обраний депутатом Білгород-Дністровської міської ради та обійняв у ній одну із керівних посад. Крім того, до схеми були залучені й знайомі: депутат однієї із сільських об'єднаних територіальних громад та спеціалістка із земельних питань тієї ж сільради.

Учасники організованої групи за заздалегідь розподіленими ролями з червня 2020 року по квітень 2023 року підробляли офіційні документи на користь своїх родичів та знайомих про наявність у їхній власності на земельних ділянках, що належали громаді, неіснуючих житлових будинків та господарських споруд, зведених нібито ще до 1992 року. Це давало правові підстави надалі безоплатно передавати у власність своїм підставним особам землі, легалізовувати та продавати добросовісним покупцям.

Слідчі поліції висунули усім фігурантам обвинувачення, залежно від участі у незаконній діяльності:

  • в організації, пособництві, підробленні офіційного документа, який видається чи посвідчується установою, і який надає права, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою, а також виготовленні підроблених бланків установ незалежно від форми власності з тією самою метою та використанні підробленого документа, зокрема вчиненому повторно, організованою групою (ч.ч. 2, 3, 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч.ч. 1, 3, 4 ст. 358 Кримінального кодексу України);
  • в організації, придбанні права на майно (грошові кошти) шляхом обману (шахрайстві), вчиненому за попередньою змовою групою осіб, зокрема повторно, організованою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 27, ч.ч. 3, 4 ст. 190 ККУ (у редакції від 22.11.2018);
  • у незавершеному замаху в організації придбання права на майно шляхом обману (шахрайство), вчиненому організованою групою осіб (ч. 3 ст. 15, ч.ч. 3, 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190 ККУ (у редакції чинній станом на 11.12.2020);
  • у легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, зокрема повторно (ч. 2 ст. 209 ККУ).

24 січня під час засідання антикорупційної групи "Прозорість та підзвітність" в Одеській ОВА правоохоронці та СБУ повідомили про підозру керівнику Мологівської сільради Олегу Німачуку. В Нацполіції стверджують, що посадовець заволодів земельною ділянкою на узбережжі Дністровського лиману.

Нагадаємо, очільник Білгорода-Дністровського Віталій Граждан у 2022 році заробив понад мільйон й продав гараж.

Кирило Бойко