Суд заочно заарештував ексдиректора Одеського припортового заводу

09 травня 2023 р. 13:54

Суд заочно заарештував ексдиректора Одеського припортового заводу

Фото: Микола Парсентьєв/пресслужба ОПЗ

Слідчий суддя ВАКС задовольнив клопотання детективів НАБУ та обрав запобіжний захід колишньому виконувачу обовʼязків директора АТ "Одеський припортовий завод". Його підозрюють як одного з учасників злочинної організації, яка протягом 2019 – 2021 років заволоділа понад 500 млн грн коштів держпідприємств, зокрема "Одеського припортового заводу" та "Об’єднаної гірничо-хімічної компанії".

Про це повідоміли в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

За рішенням суду підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Після затримання особи та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу.

За інформацією ЗМІ, йдеться про Миколу Парсентьєва.

Раніше Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід одному з колишніх виконувачів обов’язків директора "Одеського припортового заводу" Миколі Синиці у вигляді 5 904 800 грн застави. 

22 березня САП та НАБУ заочно повідомили про підозру колишньому голові Фонду державного майна України Дмитру Сенниченку. Йому закидають організацію злочинного угрупування, яке у 2020—2021 роках заволоділо понад 500 млн грн коштів держпідприємств, серед яких "Одеський припортовий завод" та "Об’єднана гірничо-хімічна компанія".  
 
Також про підозру повідомлено ще дев'яти особам: 

  • співорганізатору злочину – наближеній до голови ФДМУ особі; 
  • раднику голови ФДМУ; 
  • двом особам, які у різні періоди виконували обов’язки директора АТ "Одеський припортовий завод"; 
  • в.о. керівника АТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія"; 
  • двом власникам ТОВ – переможцю аукціону на "ОПЗ"; 
  • двом особам – співучасникам злочину (усі посади вказані на момент вчинення злочину). 

Дії осіб кваліфіковані за ч. 1 ст. 255, ч. 2. ст. 255 та ч. 5 ст. 191 КК України. 

Слідство вважає, що у період з листопада 2019 по березень 2020 року голова Фонду, всупереч інтересам держави, створив злочинну організацію. Метою було встановлення контролю над об’єктами управління ФДМУ у добувній, переробній, паливно-енергетичній та інших галузях економіки держави.  

"План полягав у призначенні в органи управління державних підприємств лише керованих осіб, які б забезпечили реалізацію сировини, надання послуг тощо, використання державних ресурсів виключно в інтересах членів злочинної організації. Для цього контрольоване головою ФМДУ керівництво державних підприємств укладало відповідні договори із підконтрольними злочинцям компаніями на умовах, які не відповідали інтересам держави, однак дозволяли неправомірно збагатитись злочинцям", - зазначає САП. 

Голові ФМДУ закидають визначення осіб, які мали контролювати діяльність відповідних державних підприємств в інтересах членів організації. Такі особи, не будучи службовцями державних підприємств, фактично здійснювали керівництво їх господарською діяльністю, надаючи вказівки їх керівникам, щодо укладення відповідних договорів, визначення переможців тендерних процедур та цін на продукцію державних підприємств. 

Йдеться про призначення в органи управління АТ "ОПЗ" підконтрольних Сенниченку осіб та подальше вчинення такими особами у складі організації кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, а саме заволодіння коштами ОПЗ шляхом встановлення договірних відносин між ОПЗ та підконтрольною компанією на неконкурентних засадах щодо переробки давальницької сировини за заниженими цінами.

Внаслідок таких дій за період з травня 2020 по жовтень 2021 року завод втратив фінансові ресурси та отримав збитки на суму 390 970 234,42 грн. 

Другий епізод стосується "Об’єднаної гірничо-хімічної компанії". Детективи встановили, що учасники злочинної організації уклали чотири контракти із підконтрольною їм компанією нерезидентом та забезпечили відвантаження титанової сировини за заниженою вартістю. Ці дії спричинили ОГХК збитків на суму 118 337 425,81 грн.