У Миколаєві віддали тендер компанії, яка звинувачується у привласненні коштів дитячого фонду ООН

05 липня 2024 р. 12:36

У Миколаєві віддали тендер компанії, яка звинувачується у привласненні коштів дитячого фонду ООН

Фото: "Укрспецсервіс"

"Миколаївоблтеплоенерго" 17 червня 2024 року оголосило тендер на реконструкцію котельні з встановленням 2-х газових когенераційних установок. 

Про це свідчать дані системи публічних закупівель Prozorro.

Очікувана вартість робіт складала 29 мільйонів 314 тисяч 54 гривні. Переможцем торгів стало товариство "Укрспецсервіс" з пропозицією у 29 мільйонів 283 тисячі 900 гривень.

Згідно з даними YouControl означено товариство було зареєстровано у 1997 році. Бенефіціарами є мешканці Чернігова - Світлана, Віктор та Олексій Козлови. Розмір статутного капіталу - 100 тисяч гривень.

Усього з 2015 по 2024 рік товариство "Укрспецсервіс" заробило на державних тендерах 143 мільйони 621 тисячі 205 гривень. Слід зазначити, що товариство вперше вийшло на миколаївський ринок закупівель. 

Всі судові справи, в яких фігурує товариство позначені 2024 роком. Це - 40 адміністративних, 74 господарських та 52 кримінальних судових справ.

Наразі є справа про визнання додаткових угод недійсними та стягнення коштів, яку розглянув Господарський суд Чернігівської області 2 липня.

Одна з кримінальних справ привертає особливу увагу, бо стосується завищення цін на закупівлю. Ухвала була розглянута судом 21 травня поточного року.

Справа в тому, що Дитячим Фондом ООН ЮНІСЕФ разом з Міністерством соціальної політики України реалізовується багатоцільова програма грошової допомоги "Спільно" для вразливих родин з дітьми, які постраждали через війну та потребують фінансової підтримки. В рамках вказаної програми здійснювалася закупівля блочно-модульних котелень на твердому паливі різної потужності, які встановлювались в інклюзивно-ресурсних центрах та закладах освіти на території Києва та в інших областях.

Протягом 01.01.2022-30.06.2023 ЮНІСЕФ здійснив закупівлю БМК у ТОВ "Укрспецсервіс" на загальну суму 162 мільйони 449 тисячі 998 гривень. За попередньою інформацією, яка перевіряється у кримінальному провадженні, ТОВ "Укрспецсервіс" створило механізм привласнення частини грошових коштів отриманих від ЮНІСЕФ шляхом значного завищення вартості об’єктів закупівлі.

Наразі переможець очікує рішення, бо 2 червня замовник вирішив скасовувати закупівлю з причини виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель. Період оскарження триває до 13 липня.

Анна Бальчінос