Угоду про ремонт транспортної розв'язки на Одещині розірвали

19 лютого 2024 р. 18:33

Угоду про ремонт транспортної розв'язки на Одещині розірвали

Фото: google.maps

Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області розірвала угоду із товариством з обмеженою відповідальністю "Автомагістраль-Південь" про капітальний ремонт транспортної розв'язки на км 426+320 біля села Єреміївка.

Про це повідомили у пресслужбі Одеської обласної прокуратури. 

У жовтні 2021 року Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області та підприємство, за результатами відкритих торгів, уклали договір на закупівлю робіт з "Капітального ремонту транспортної розв'язки на км 426+320 (с. Єреміївка) автомобільної дороги загального користування державного значення М-05 Київ – Одеса".

Читайте також: В одеську "Канаву" знову будуть вкладати гроші

Разом з тим, договір підряду пролонговано на 2022 та 2023 роки без визначення джерела фінансування, без бюджетних асигнувань та фактично без мети реального настання наслідків.

У зв'язку з вищезазначеним, прокурори звернулись до суду із позовом про визнання нечинним  договору підряду, його пролонгації та припинення господарського зобов’язання.

Саме під час судового розгляду угоду розірвали. Як зазначається у системі електронних закупівель Prozorro, термін дії договору закінчився. Роботи не виконувались у зв'язку з відсутністю фінансування, зокрема, внаслідок збройної агресії рф проти України.

Аукціон відбувся у липні 2021 року за участі власне ТОВ "Автомагістраль-Південь" та товариства "Ростдорстрой"

Згідно з даними аналітичного порталу YouControl, керівником ТОВ "Автомагістраль-Південь" є Микола Тимофєєв, а кінцевим бенефіціарним власником є мешканець Одещини Олександр Бойко.

Сайт "Наші гроші" розповідав, що компанія може перебувати під контролем бізнесмена Олександра Жукова, який є колишнім тестем російського олігарха Романа Абрамовича. Крім цього, він належить до оточення мера Одеси Геннадія Труханова. Хоча сам Тимофєєв це заперечує.

Компанія входить до переліку обраних виконавців Укравтодору, які отримали найбільші підряди під час Великого будівництва. Лише у 2021 році "Автомагістраль-Південь" отримала контрактів на 58,9 мільярда гривень.

Цей тендер до того вже оголошували, проте згодом скасували. Річ у тому, що під час розрахунку очікуваної вартості відповідальні особи припустилися помилок, тож очікувана вартість закупівлі після перерахунку зменшилася на 81 мільйон 311,9 тисячі гривень. 

Кирило Бойко