В Одесі в Приморський військкомат нагрянули з обшуком, але у допомозі ухилянтам запідозрили інший
02 серпня 2023 р. 18:19
Фото: Нацполіція
Працівники поліції вважають, що службові особи Білгород-Дністровського районного територіального центру комплектації та соціальної підтримки спільно з членами військово-лікарської комісії, налагодили схему видачі довідок про визнання особи непридатною до військової служби за станом здоров'я та виключення її з військового обліку.
Про це повідомили у пресслужбі Головного управління Національної поліції в Одеській області.
За даними поліції, так звані "ухилянти" протягом 1-2 днів ставали на облік в Білгород-Дністровському РТЦК та СП, проходили військово-лікарську комісію та за її результатами були визнані непридатними до військової служби та виключені з військового обліку за станом здоров'я й коштувало це їм певну суму в доларах США. Правоохоронці вважають, що вартість послуги могла сягати 10 тисяч доларів.
"В ході документування правоохоронці встановили, що "клієнти" в час проходження ВЛК навіть не прибували до Білгород-дністровського, водночас надалі використовували отримані документи для виїзду за кордон. Також встановлено, що для прикриття своєї злочинної діяльності службові особи знищили частину службових документів, зокрема й особових справ, облікових карток та медичної документації осіб, непридатних до військової служби за станом здоров'я. Попри те, що відповідно до Наказу Міністерства оборони України така документація має зберігатися мінімум п'ять років, а зменшення такого терміну заборонено", - зазначили в поліції.
В Одесі, судячи з фото, правоохоронці проводили обшуки в Приморському військкоматі. Але ЦПР в пресслужбі Одеського ТЦК повідомили, що "цю інформацію до них не доводять".
Зазначимо, що в Одеської, Київської, Полтавської, Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Львівської, Житомирської, Івано-Франківської, Черкаської областей провели майже 100 обшуків.
За місцем проживання та в транспортних засобах, якими користуються "ухилянти", виявили 13 довідок військово-лікарської комісії щодо виключення їх з військового обліку за станом здоров’я та 15 тимчасових посвідчень військовозобов’язаного.
Раніше суд заарештував майно ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова та членів його родини. До списку, зокрема, потрапили земельні ділянки, автівки, квартири та будинки. Одну з машин намагалися вивезти за кордон та приховати від правосуддя.
Національне агентство з питань запобігання корупції повідомляло про незаконне збагачення Борисова на понад 188 млн грн.
ДБР вказує, що журналісти показали, що мати військкома минулого року стала власницею житлового будинку в Іспанії вартістю понад 4 млн євро. Також вона цьогоріч придбала Mercedes-Benz EQV за майже 3 млн грн.
"Згодом правоохоронці встановили, що й теща ексвійськкома впродовж останніх років стала власницею коштовного автопарку, не маючи для цього достатніх коштів законного походження. До нього входили: Toyota Land Cruiser Prado, Mercedes-Benz G 63 AMG, Toyota Land Cruiser. Дружина ексвоєнкома також придбала іншу закордонну нерухомість - офісне приміщення в Іспанії вартістю 737 тис. євро, також не маючи для цього достатньої кількості законно отриманих активів та доходів", - зазначили детективи.
В Офісі Генпрокурора додають, що на початку грудня 2022 року підозрюваний, будучи військовою службовою особою, яка відповідає за мобілізацію в регіоні, виписавшись з військового шпиталю, більш ніж два тижні не з’являвся на військову службу без поважних причин.
"У подальшому, в другій половині грудня 2022 року, посадовець шляхом обману виїхав за межі країни. Разом з членами родини він майже місяць перебував в Республіці Молдова, Туреччині на Сейшельських островах та в Королівстві Іспанія", - зазначили в відомстві.
Таким чином Борисова підозрюють:
- у набутті особою, уповноваженою на виконання функцій держави активів, вартість яких більш ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи (ст.368-5 КК України);
- у нез’явленні вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем, вчинене в умовах воєнного стану – вчиненні кримінального правопорушення (ч.5 ст.407 КК України);
- в ухиленні військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом обману, вчинене в умовах воєнного стану (ч.4 ст.409 КК України).
Санкції статей передбачають обмеження долі до десяти років позбавлення волі.
Раніше Ставка Верховного Головнокомандувача ЗСУ звільнила з посади начальника Одеського обласного ТЦК Євгена Борисова.
До цього ОК "Південь" завершило своє внутрішнє розслідування стосовно військкома. В ЗСУ вирішили, що раніше відсторонений посадовець може продовжувати працювати.
Пресслужба ДБР, в свою чергу повідомляла, що за винагороду посадовець давав вказівку підлеглим не призивати тих чи інших осіб.
Читайте також: Справа одеського блогера, якого утримували в ТЦК: що робити в такій ситуації та як реагують силовики
Раніше журналісти дослідили, як родина одеського військкома купила в Іспанії житло та авто на мільйони.
Після цього голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що ініціює звернення до правоохоронців стосовно перевірки воєнкомів усіх областей.
Ввечері, 23 червня президент України Володимир Зеленський доручив Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному негайно звільнити с посади Євгена Борисова.
Ще до інформації в ЗМІ, обурений утримуванням чоловіків в одеському ТЦК, екснардеп Ігор Мосійчук поширив допис у соцмережі про те, що нібито Борисов їздить на автівці преміумкласу, яку ввіз під виглядом гуманітарної допомоги, відпочивав в Іспанії під час повномасштабної війни, а на його матір оформлена вілла в цій країні. Але потім ця інформація була видалена з його ТГ-каналу.
Згодом медіаекспертка Зоя Казанжі підхопила цю тему без посилання на політика, але зауважила, що "показові пакування чоловіків на вулиці" мають на меті стимулювати чоловіче населення до "вирішення питання з мобілізацією по суті", а тому в Одесі найдорожчий "білий квиток".
24 липня 2023 р. 11:11
22 липня 2023 р. 22:43
19 липня 2023 р. 15:01