ВАКС заочно взяв під варту ексголову Фонду держмайна: підозрюють у розкраданні на Одеському припортовому заводі

08 травня 2024 р. 11:23

ВАКС заочно взяв під варту ексголову Фонду держмайна: підозрюють у розкраданні на Одеському припортовому заводі

Фото: Facebook

Вищий антикорупційний суд заочно заарештував колишнього голову Фонду державного майна Дмитра Сенниченка. Його підозрюють у створенні злочинної організації та "відмиванні" понад 10 млрд гривень. 

Про це повідомили у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

За даними САП, експосадовець очолював злочинне угрупування, яке протягом 2019 – 2021 років заволоділо понад 500 млн грн коштів держпідприємств, серед яких "Одеський припортовий завод" та "Об’єднана гірничо-хімічна компанія", та легалізувало доходів на понад 10 мільярдів гривень.

Після затримання підозрюваного, який перебуває у міжнародному розшуку, та доставки його до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу.

У 2023 році САП та НАБУ повідомили про підозру колишньому голові Фонду державного майна України Дмитру Сенниченку. Також про підозру було повідомлено ще дев'яти особам: 

  • співорганізатору злочину – наближеній до голови ФДМУ особі; 
  • раднику голови ФДМУ; 
  • двом особам, які у різні періоди виконували обов’язки директора АТ "Одеський припортовий завод"; 
  • в.о. керівника АТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія"; 
  • двом власникам ТОВ – переможцю аукціону на "ОПЗ"; 
  • двом особам – співучасникам злочину (усі посади вказані на момент вчинення злочину). 

Голові ФМДУ закидають визначення осіб, які мали контролювати діяльність відповідних державних підприємств в інтересах членів організації. Такі особи, не будучи службовцями державних підприємств, фактично здійснювали керівництво їх господарською діяльністю, надаючи вказівки їх керівникам, щодо укладення відповідних договорів, визначення переможців тендерних процедур та цін на продукцію державних підприємств. 

Йдеться про призначення в органи управління АТ "ОПЗ" підконтрольних експосадовцю осіб та подальше вчинення такими особами у складі організації кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, а саме заволодіння коштами ОПЗ шляхом встановлення договірних відносин між ОПЗ та підконтрольною компанією на неконкурентних засадах щодо переробки давальницької сировини за заниженими цінами. Внаслідок таких дій за період з травня 2020 по жовтень 2021 року завод втратив фінансові ресурси та отримав збитки на суму 390 970 234,42 грн. 

Другий епізод стосується "Об’єднаної гірничо-хімічної компанії". Детективи встановили, що учасники злочинної організації уклали чотири контракти із підконтрольною їм компанією нерезидентом та забезпечили відвантаження титанової сировини за заниженою вартістю. Ці дії спричинили ОГХК збитків на суму 118 337 425,81 грн. 

Ната Чернецька