Вісім тендерів з відновлення на понад 80 мільйонів скасували в Одеській та Миколаївській областях
09 листопада 2024 р. 15:51
Фото: Інтент
У 2024 році різні бюджетні організації та установи Одещини та Миколаївщини оголосили понад 500 закупівель щодо ремонту дитсадків, шкіл, адмінустанов, лікарень та житлових будинків на загальну суму 14 мільярдів 374 мільйонів гривень.
Серед них були не лише об’єкти, які постраждали від обстрілів, а й ті, ремонт або реконструкція яких йшла за планом. Відбудови стосувалися близько 100 тендерів на загальну суму 775 мільйони 574 тисячі гривень. Однак не на всі роботи замовник одразу обирав підрядників. Деякі тендери приходилось скасовувати через брак пропозицій, а іноді й через брак грошей.
Видання Інтент дослідило скасовані замовником великі аукціони з відновлення. Тобто ті, які мали в назві вказівку, що об’єкти пошкоджені внаслідок воєнної агресії рф та чия оціночна вартість з відновлення складала понад мільйон гривень. Загалом їх виявилось вісім - два в Одесі та шість в Миколаєві – на 83 мільйони гривень. Найдорожчий, з досліджуваних лотів, коштував 32 мільйони гривень (Одеса), найдешевший – 2 мільйони гривень (Миколаїв). Деякі з них замовник виставляв на конкурс по кілька разів. В деяких випадках торги замінювали укладанням угоди без використання Prozorro.
Наприклад, 9 серпня 2024 року департамент міського господарства Одеської міської ради оголосив відкриті торги з особливостями щодо відновлення цього будинку. Оціночна вартість робіт склала 32 мільйони 788 тисячі гривень. Строк виконання робіт – 31 грудня 2025 року.
Відкриті торги з особливостями передбачають, що майже всі строки аукціону коротші, ніж були у відкритих торгах. Період подання пропозицій – сім календарних днів, період оскарження кваліфікації – п'ять календарних днів. Часто під час таких торгів не відбувається конкурсу тож учасник не має конкурентів.
Участь у конкурсі взяв один лише один учасник – ТОВ "Стікон" – з ціновою пропозицією в 32 мільйони 608 тисячі гривень. Однак 30 серпня департамент відхилив пропозицію, пояснивши це тим, що ТОВ не надало банківську гарантію. При цьому в самій закупівлі замовник повідомив, що торги скасовані, адже не надійшли пропозиції.
В той же день департамент оголосив новий тендер з тими ж самими умовами. І знову на конкурс подався лише "Стікон", і знову вони не подали усі потрібні документи. Однак тепер департамент дав їм час на усунення невідповідностей. 7 жовтня з компанією уклали угоду на ремонт будинку на 32 мільйони 607 тисячі гривень.
В Інтенті також зазначили, що відновленням постраждалого від атаки рф Спасо-Преображенського собору УПЦ (МП) теж займається "Стікон".
Або у травні 2024 року департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради оголосив відкриті торги з особливостями щодо ремонту пошкодженного росіянами будинку в Миколаєві по вулиці Янтарній, 67. Оціночна вартість закупівлі складала 15 мільйонів 640 тисяч гривень. Планувалось, що будівельні роботи та встановлення підіймача для маломобільних груп населення підрядник виконає до 1 квітня 2025. 14 червня через те, що пропозицій не надав жоден з учасників, торги визнали таким, що не відбулись.
Янтарна, 67. Фото: Преступності.нет
В той же день департамент ЖКГ оголосив нові відкриті торги з особливостями з тими ж самими умовами й тоді ж їх і скасував. Причина – "в електронній системі закупівель замовник виявив, що річний план, оприлюднений в електронній системі закупівель, не містить коду економічної класифікації видатків бюджету та не може бути змінений або відкоригований через обмеження, встановленні електронною системою закупівель". Не відбувся аукціон й з третьої спроби – ніхто не взяв участь у конкурсі.
Однак підрядника департамент ЖКГ таки знайшов. 2 жовтня без використання електронної системи він уклав угоду на відбудову будинку з підприємцем Володимиром Кондратюком. Сума договору залишилась початковою – 15 мільйонів 640 тисячі гривні.
Також скасовували замовники торги, коли бракувало грошей, або не було пропозицій. Однак, у висновку Інтент зазначає, що є випадки, коли місцева влада скасовувала тендери, щоб потім укласти угоду без застосування електронної системи Prozorro. Однак не завжди підрядник при цьому має доброчесну репутацію.
Олеся Ланцман17 листопада 2024 р. 13:53
06 листопада 2024 р. 12:25
09 вересня 2024 р. 09:46