Після розслідування журналістів одеський онкоцентр відвоював свої приміщення: посадовців звинувачують в роздачі корпусів

07 листопада 2023 р. 15:54

Після розслідування журналістів одеський онкоцентр відвоював свої приміщення: посадовців звинувачують в роздачі корпусів

Фото: Одеська ОВА

Угода з розірвання договорів оренди трьох приміщень одеського онкоцентру завершена нотаріально. Пацієнти продовжать лікування в належних їм корпусах.

Про це повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.

"Ми відвоювали регіональний клінічний протипухлинний центр на користь пацієнтів. Ми - це ЗМІ, активна громадськість, Одеська ОВА, оновлене керівництво самого центру - всі ті, хто наполегливо відстоював державницьку позицію", - написав він у своєму Telegram-каналі. 

Кіпер також зазначив, що зібрані Одеською ОВА матеріали по цьому інциденту передані в правоохоронні органи.

"Прокуратура області вже відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем посадовців, які діяли в інтересах комерційної структури", - наголосив очільник області.

Центр публічних розслідувань з червня слідкує за ситуацією в онкоцентрі.

Стосовно останнього читайте розслідування ЦПР: Одеський онкодиспансер: чому медцентр звинувачують у розкраданні мільйонів

Ми повідомляли, що компанія ТОВ "БМТ Україна", яка у серпні звернулася за позовною заявою до КНП "Одеський регіональний клінічний протипухлинний центр" та управління Одеської обласної ради з майнових відносин визнати договори оренди корпусів онкоцентру дійсними, відкликала позов

Господарський суд Одеської області виніс ухвалу про залишення позову компанії без розгляду 30 жовтня. Тобто питання про виселення пацієнтів двох корпусів онкодиспансеру закрито - фірма відкликала судовий позов після втручання прокуратури.

24 жовтня Одеська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання службовими особами КНП "Одеський регіональний клінічний протипухлинний центр" разом зі службовими особами структурних підрозділів Одеської обласної ради службовим становищем на користь третіх осіб під час передачі в оренду нерухомого майна КНП за заниженою вартістю, що спричинило тяжкі наслідки, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Раніше нова гендиректорка онкодиспансеру Ольга Покитко звернулася до прокуратури. Вона вважає, що орендарі мали на меті створити приватний медцентр.

Чому в онкоцентрі постійно змінюється керівництво, читайте наш матеріал: Після розслідування ЦПР в одеському онкодиспансері змінили головлікаря та скасували тендер

25 жовтня депутат облради від партії одеського мера Геннадія Труханова "Довіряй ділам" та голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Дмитро Чапір повідомляв, що облрада ініціюватиме дострокове розірвання договору, згідно з яким ТОВ "БМТ Україна" минулого року отримало в оренду на 49 років три корпуси онкоцентру (зокрема хіміотерапії та паліативної допомоги).

"Обласна рада, як представник власника майна, ініціюватиме розірвання договору оренди", - написав він у Facebook, реагуючи на інформацію про спробу виселення хворих з трьох корпусів.

Чапір додав, що не знає як облрада передала в оренду майно онкодиспансеру, чим порушила план розвитку онкоцентру, затвердженого обладміністрацією у 2021 році: "Яким чином відбулась протилежність концепції розвитку центру для обласної ради наразі невідомо".

Зазначимо, що минулого року його затримали під час отримання хабаря у сумі 120 тисяч гривень.

Що стосується товариства з обмеженою відповід­альністю "БМТ Україна" (м. Київ, вул. Здолбунівська, 7),  то компанія-орендатор нещодавно змінила бенефіціара - замість Богдана Гука їм став Володимир Герасимов. 

Дата заснування фірми - 5 вересня 2022 року, статутний капітал - 10 000 грн, а договір оренди з онкодиспансером було укладено вже 17 листопада. Тоді медцентром керував В'ячеслав Полясний

Думська помилково писала, що фірма пов'язана з екснардепом і бізнесменом Геннадієм Чекітою, начебто  — її бенефіціар і директор Володимир Герасимов одночасно є присутнім у списку засновників будкомпаній "Олександрія С" і "Арс", що належать тому. Однак з'ясувалося, що це не так: другий Герасимов — повний тезка першого, у них різні роки народження.  

Ната Чернецька