Депутат Одеської міської ради втік до росії працювати на путінський проєкт

27 квітня 2023 р. 12:24

Депутат Одеської міської ради втік до росії працювати на путінський проєкт

Фото: скріншот з відео

Чинний депутат Одеської міськради Богдан Гіганов, який у 2020 році очолив одеську фракцію "Опозиційної платформи – За життя", після повномасштабного вторгнення втік у росію. Зараз він коментує новий політичний проект "Другая Украина" обвинуваченого у держзраді Віктора Медведчука.

Про це дослідили журналісти проєкту "Схеми".

У січні 2023 року, після обміну на українських військових, кум президента рф володимира путіна дав інтерв’ю пропагандистському RT. Медведчук прийшов у студію, щоб поділитися новиною: він створює новий "політичний рух" у росії. І цей рух, за його задумом, "розвінчає те, що Україна монолітна у своїх поглядах".

Відтоді Медведчук і учасники його проєкту, що отримав назву Другая Украина, з’являються в російському і проросійському інформаційному просторі через соцмережі та російські державні телеканали. "Бек-вокалісти" Медведчука здебільшого повторюють або доповнюють меседжі російської пропаганди. Мовляв, Україною керують "божевільні нацистські бандити", які намагаються нав’язати "сатанізм та беззаконня", а Володимир Зеленський розв’язав "священну війну", "осквернивши Києво-Печерську лавру".

Один із таких коментаторів – чинний депутат Одеської міськради Богдан Гіганов. 

Протягом своєї політичної кар’єри він неодноразово висловлював тези, які просувають наративи російської пропаганди. Наприклад, восени 2019 року Богдан Гіганов взяв участь у програмі "60 хвилин" Ольги Скабєєвої, у якій заявив: "На нашій землі дві наддержави вирішують свої питання, а в нас скоро і землі не залишиться, бо її продадуть".

Повномасштабне вторгнення Богдан Гіганов зустрів дещо дезорієнтовним. 26 лютого на своїй сторінці у Facebook (тепер видалена) він закликав президента України Володимира Зеленського "збити пиху" і просити у путіна "паузу", "якщо потрібно – на колінах". А наступного дня Гіганов уже постав перед публікою як український волонтер. На фото з посту волонтерки Наталії Терехової Богдан Гіганов позував біля мішків із крупою. Текст закінчується словами: "Разом ми сила! Тільки перемога!".

Через рік погляд на війну Богдана Гіганова знову змінився. У лютому 2023 року Гіганов з’явився на YouTube-каналі "Другой Украины" Віктора Медведчука із монологом під заголовком "Зеленський під оплески Заходу нищить український народ". А в одному із наступних звернень заявив: "Єдиним безпечним місцем, що дозволяє сховатися від білетів в окопи, стала росія".

Точне місцезнаходження Богдана Гіганова невідоме. Держприкордонслужба не надала інформації про перетин ним державного кордону. За інформацією від джерел журналістів в оточенні Медведчука, Гіганов перебуває у росії. Служба безпеки України і Офіс генпрокурора не відповіли на запитання, чи розслідують діяльність Богдана Гіганова.