Члени сім'ї заступника голови Херсонської ОВА отримали допомогу як ВПО, а чиновник - мільйонну зарплату

07 травня 2024 р. 13:43

Члени сім'ї заступника голови Херсонської ОВА отримали допомогу як ВПО, а чиновник - мільйонну зарплату

Фото: Facebook

Дружина першого заступника голови Херсонської військової адміністрації Інна Бутрій та її діти Данило й Каміла отримали у 2023 році допомогу на проживання внутрішньо переміщених осіб на загальну суму 96 тисяч гривень.

Про це свідчить декларація Дмитра Бутрія за 2023 рік оприлюднена Національним агентством з питань запобігання корупції, повідомляє Центр публічних розслідувань.

 Зокрема Інна отримала по 12 тисяч грн від Кабінету міністрів України та Івано-Франківської міської ради, а її діти по 36 тисяч від Кабінету міністрів.

Також жінка отримала 1 тисячу 272 гривні допомоги від благодійної організації "Благодійний фонд "Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ" й зарплату - 636 тисяч 764 гривні від Херсонської військової адміністрації. 

Сам Дмитро Бутрій отримав зарплату від Херсонської ОВА на суму 1 мільйон 310 тисяч 914 гривень.

Зазначимо, що Інна та її діти з'явилися у декларації посадовця у 2023 році. У попередній декларації їх не було. 

Разом з нею в декларації з'явилися:

  • Житловий будинок площею 133,9 квадратного метра в селі Чорнобаївка Херсонської області.
  • Дві земельні ділянки площею 7 соток та 6 соток там же.

А також автівка Nissan Rogue 2016 року випуску. 

 В самого Дмитра Бутрія також є житловий будинок площею 98,9 квадратного метра в Чорнобаївці та земля - 15 соток й автомобіль Infiniti QX60 2016 року. 

Нагадаємо, керуюча справами херсонського виконкому Тетяна Турчин заробила на посаді майже мільйон гривень. 

Тим часом заступник Херсонського міського голови Дмитро Шпорт у 2023 році отримував заробітну плату в трьох відомствах й взяв у користування квартиру. 

А очільник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко у 2023 році задекларував майно дружини Інни, яка не фігурувала у декларації за 2022 рік.

Нагадаємо, херсонський нардеп Володимир Іванов живе у квартирі батька, користується його автівкою та не має жодних заощаджень.

Тим часом народна депутатка України Вікторія Вагнєр, обрана у парламент представляти інтереси жителів Херсонської області, торік отримала від управління соціальної політики Херсонської міської ради матеріальну допомогу у сумі 60 тисяч гривень.

А народний депутат України Павло Павліш від партії "Слуга народу" за 182-м виборчим округом (місто Херсон) задекларував, що у 2023 році не мав автівки, але користувався Audi Q7, а дружина - Infiniti Qx50. Раніше він був власником Mercedes-Benz. Зазначимо, що в деклараціях нардепа-юриста НАЗК знайшло розбіжностей на 7 мільйонів. Політик претендує на посаду судді Конституційного суду.

Раніше повідомлялося, за згідно з дослідженням Атестації депутатів місцевих рад, другий рік війни продемонстрував стійку тенденцію до поступового відсторонення депутатів Херсонської міської ради від життя громади, зменшення депутатської активності, втрату їхніх зв’язків з виборцями. Частково причини цього процесу є об’єктивними: місто знаходиться під постійними обстрілами. Значна частина містян й депутати разом з ними були вимушені виїхати за межі громади. Частково подібне відсторонення є результатом політики місцевої військової адміністрації, яка не бачить депутатів у системі взаємодії влади з громадою.

Кирило Бойко