Оновлено! Голова Одеської ОВА таємно отримав генеральське звання
07 серпня 2024 р. 18:02
Фото: Одеська ОВА
Як тільки Олег Кіпер був призначений начальником Одеської обласної військової адміністрації, він уклав контракт про проходження військової служби у Службі безпеки України строком на один рік, за що потім отримав нове військове звання.
Про це повідомляє ЦПР.
На наш запит до СБУ стосовно проходження військової служби Олега Кіпера, в відомстві надали відповідну копію наказу від 30 травня 2023 року.
В документі зазначається, що чиновник прибув із запасу ЗСУ, має чин старшого радника юстиції, диплом спеціаліста Одеської юридичної академії та уклав контракт на один рік.
Фото: ЦПР
За це Кіперу присвоїли звання в порядку переатестування, але в наданій нам копії наказу саме звання в СБУ затерли.
Ми звернулися до пресслужби очільника Одещини, але відповіді поки не отримали.
Зазначимо, що чин старшого радника юстиції, який мав Кіпер до військової служби за контрактом, відповідає військовому званню полковника. Однак, за інформацією джерел ЦПР, за рік на посаді голови ОВА Кіпер отримав вже генеральське звання.
Довідка: Кабмін схвалив призначення Олега Кіпера на посаду голови Одеської ОВА 30 травня 2023 року. Указ про його призначення в той же день підписав президент Володимир Зеленський.
За часів Віктора Януковича Олег Кіпер був заступником начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, куди його призначив тодішній генпрокурор Віктор Пшонка. 24 жовтня 2014 року Кіпера люстрували та внесли до переліку осіб, яким заборонено працювати в органах державної влади до 2024 року.
З квітня 2019 року він надавав професійну допомогу Офісу Президента з питань діяльності правоохоронних органів. 11 вересня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва повернув йому посаду старшого прокурора Головного управління нагляду, назвавши люстрацію безпідставною, а причетність до узурпації влади Януковичем — не встановленою. Тоді суд зобов'язав ГПУ виключити Олега Кіпера з реєстру люстрованих осіб Міністерства юстиції та виплатити йому 805 тисяч гривень за вимушені прогули.
З 9 червня 2020 року він працював заступником прокурора Києва, а з 27 липня того ж року тодішня Генеральна прокурорка України Ірина Венедиктова призначила його прокурором Києва.
Раніше ЦПР повідомляв, що Національне агентство з питань запобігання корупції засекретило декларації керівника Одеської ОВА. Цю інформацію нам підтвердила прессекретарка Кіпера Юлія Колтак та зазначила, що очільник ОВА служить в лавах ЗСУ.
Нещодавно ЦПР знов звернувся до НАЗК та попросив надати документ про засекречення декларації очільника Одещини, але там наголосили, що вилучили з відкритого доступу його декларації, тому що вони були подані до початку проходження військової служби. НАЗК наполягає, що шкода від оприлюднення такої інформації "переважає суспільний інтерес в її отриманні, а тому така інформація підлягає обмеженню в доступі".
"Зважаючи на зазначене, надання копій будь-яких документів, пов’язаних з вилученням декларацій з відкритого доступу, не вбачається за можливе", - відповіли в агентстві.
Звернемо увагу, що НАЗК приховує від загалу декларації не усіх голів ОВА. Наприклад декларацію голови Миколаївської ОВА Віталія Кіма НАЗК оприлюднило.
Оновлено
Після виходу новини в пресслужбі ОВА заявили, що Кіпер за званням є "полковник", а "інформація щодо отримання ним звання генерала - не відповідає дійсності".
Ната Чернецька
Ната Чернецька31 травня 2023 р. 12:06
21 лютого 2024 р. 13:19