Скандал з гуманітаркою: справу ексзаступника голови Одеської ОВА скерують до суду в вересні

08 липня 2024 р. 14:01

Скандал з гуманітаркою: справу ексзаступника голови Одеської ОВА скерують до суду в вересні

Фото: ЦПР, Наталя Довбиш

Спеціалізована антикорупційна прокуратура після 31 серпня скерує до суду справу колишнього заступника голови Одеської обласної військової адміністрації Олега Муратова про зловживання на 9,2 млн грн збитків.

До такої дати рішенням Вищого антикорупційного суду від 4 липня сторону захисту обмежено в строках на ознайомлення з матеріалами слідства, повідомляє Слово і діло.

"Клопотання старшого детектива НАБУ, погоджене прокурором САП, про встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування задовольнити частково. Встановити строк для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження стороні захисту у кримінальному провадженні підозрюваному (Муратову – ред.) та його захисникам, до 31.08.2024 включно, після спливу якого сторона захисту вважатиметься такою, що реалізувала своє право на доступ до матеріалів цього кримінального провадження", – йдеться в рішенні.

За версією слідства, у 2022 році заступник голови Одеської ОВА Олег Муратов у змові з начальником відділу моніторингу публічних закупівель Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської ОВА Мариною Зінченко організував закупівлю продовольчих товарів для забезпечення потреб населення в умовах воєнного стану за безпідставно завищеними цінами. Такі дії посадовців завдали державі збитків на 9,2 млн грн.

Нагадаємо, 5 січня 2023 року Служба безпеки України та Офіс генерального прокурора затримали на той момент заступника голови Одеської ОВА Олега Муратова на одержанні 27 тисяч доларів неправомірної вигоди.

Слідством встановлено, що Муратов пропонував керівниці одного зі структурних підрозділів Одеської ОВА за грошову винагороду посприяти у вирішення питання щодо уникнення останньої від можливої кримінальної відповідальності.

Раніше звільнений через обвинувачення у корупції з посади заступника голови Одеської обласної державної (військової) адміністрації Олег Муратов задекларував у 2022 році заставу у 500 тисяч гривень внесену за нього, як дохід дружини.

Ната Чернецька