"Незаконне збагачення": справу одеського ексвійськкома Борисова скерували до суду

15 квітня 2024 р. 12:16

"Незаконне збагачення": справу одеського ексвійськкома Борисова скерували до суду

Фото: Ґрати

Правоохоронці завершили розслідування справи про екскерівника Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за фактами незаконного збагачення Євгена Борисова

Про це повідомили у пресслужбі Офісу Генерального прокурора України.

Згідно з матеріалами слідства, колишній керівник Одеського ОТЦК та СП за період перебування на цій посаді за відсутності таких законних доходів набув активів на майже 150 мільйонів гривень.

Встановлено, що після повномасштабного вторгнення за його дорученням члени родини придбали в Іспанії об’єкти нерухомості та автомобілі преміумкласу. При цьому офіційний спільний дохід родини не покривав цих витрат.

У грудні 2023 року на підставі запиту Офісу Генпрокурора про міжнародну правову допомогу наклали арешт на майно одеського військкома в Іспанії: це вілла та офісне приміщення. Також судом накладено арешт на 9 земельних ділянок, два будинки, одне домоволодіння, дві квартири та 1/3 квартири, 6 елітних автомобілів.

Наразі за дорученням прокурора слідчий повідомив стороні захисту про завершення досудового розслідування та надав доступ до матеріалів для ознайомлення.

Колишній одеський військком перебуває під вартою.

Матеріали за фактом нез’явлення екскерівника Одеського ОТЦК та СП на службу та ухилення від військової служби виділені в окреме кримінальне провадження, досудове розслідування у якому триває (ч. 5 ст. 407, ч. 4 ст. 409 КК України).

У липні 2023 року Печерський суд Києва обрав запобіжний захід для Борисова у вигляді тримання під вартою.

28 червня того ж року ставка Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України звільнила посадовця.

На початку травня працівники Державного бюро розслідувань почали кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем начальником Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки під час мобілізаційних заходів. В ДБР наполягали, що за оперативними даними, за винагороду посадовець давав вказівку підлеглим не призивати тих чи інших осіб. Крім того, відомство перевіряло інформацію викладену у засобах масової інформації щодо невідповідних заробітку статків родини посадовця.

Йдеться про заяву колишнього народного депутата України Ігоря Мосійчука, який звинуватив Борисова у тому, що військовий під час війни їздив за кордон та користується автівкою, які ввіз у країну як гуманітарну допомогу.

Читайте також: Справа одеського блогера, якого утримували в ТЦК: що робити в такій ситуації та як реагують силовики

Кирило Бойко