Українське Дунайське пароплавство заявило про привласнення суден, які перебувають у порті Південний

25 березня 2023 р. 07:54

Українське Дунайське пароплавство заявило про привласнення суден, які перебувають у порті Південний

Фото: УДП

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за заявою Українського Дунайського пароплавства щодо привласнення суден, які перебувають у порті "Південний". 

Як повідомили у пресслужбі УДП, у 2013 році керівництво пароплавства вирішило передати вісім ліхтерів компанії "Сісайд (Україна)" з порту "Південний". Для внутрішньопортових перевезень та накопичення зернових вантажів.

Ставка фрахту була 40 доларів США на добу, як зазначили у пароплавстві, наразі ринкова ставка фрахту від 140 доларів. Оплачувався лише час, коли ліхтер перебував в експлуатації. Обліком робочого часу займався сам фрахтувальник.

Фрахтувальник також гарантував, що після завершення договору поверне ліхтери та оплатить буксирування з порту "Південний" до порту "Ізмаїл". Але попри те, що договір оренди завершився наприкінці 2013 року, ліхтери все ще у "Південному".

Минулого року УДП, за даними підприємства, спробувало зв'язатися з "Сісайд (Україна)", щоб дізнатися про місцезнаходження та технічний стан ліхтерів. Домовитися щодо строків та умов їх повернення. Адже ліхтери потрібні УДП для будівництва барж SLG.

Керівництво фрахтувальника нібито і не проти повернення суден. Але в наявності, як виявила перевірка, не всі ліхтери. Крім того, не вірішене питання компенсації УДП витрат на передислокацію.

УДП звернулося до Господарського суду Одеської області з позовом про повернення майна. Тож наразі триває судовий процес. 

Також направили правоохоронним органам повідомлення про незаконне відчуження майна держпідприємства. 

Раніше до пароплавства від Морської адміністрації надійшли свідоцтва про право власності та право плавання під прапором України (судновий патент) з новими назвами суден.

Також Департамент безпеки акціонерного товариства Українське Дунайське пароплавство виявив схему крадіжки пального, яка тривалий час діяла серед співробітників підприємства. 

У вересні 2022 року Українське Дунайське пароплавство найняло аудиторську компанію для перевірки фінансово-господарської діяльності своїх дочірніх компаній в Угорщині.

В Будапешті також вирішували долю будівлі пароплавства, яку намагалися продати за безцінь, та яку УДП довелося обороняти за допомогою озброєної охорони

Тоді ж в компанії розробили план дій і щодо флоту УДП, який минуле керівництво дочірніх підприємств, за словами Дмитра Москаленка, на невигідних умовах за непрозорою схемою передало у чартер незрозумілим компаніям.

Міністерство інфраструктури України призначило Дмитра Москаленка тимчасово виконувачем обов’язків генерального директора приватного акціонерного товариства "Українське Дунайське пароплавство" у лютому 2022 року напередодні повномасштабного вторгнення рф в Україну. 

Попереднє керівництво УДП було звільнене зі скандалом, після того, як  3 березня 2021 року група людей в камуфляжі та з нашивками Служби безпеки України увійшла в будівлю управління Українського Дунайського пароплавства для проведення обшуків.

Напередодні, 1 березня, в Києві проходило спільне засідання підкомітетів з питань морського транспорту та з питань річкового транспорту Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури за участю Міністра інфраструктури України Владислава Криклія, темою якого стали звіти керівників ключових підприємств морегосподарського комплексу, зокрема УДП.

У підсумку Комітет визнав роботу тодішнього керівника УДП Олексія Хомякова незадовільною і висловив недовіру.

Раніше, в жовтні 2020 року, детективи НАБУ спільно з СБУ за процесуального керівництва САП обшукали місця проживання фізичних осіб, офісів низки компаній та інших об'єктів у межах розслідування можливих зловживань, через які ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (засноване Мінінфрастуктури) завдано збитків в особливо великих розмірах. 

До того Державна аудиторська служба України звинуватила керівництво Приватного акціонерного товариства "Українське Дунайське пароплавство" в перешкоджанні проведенню державного фінансового аудиту, в пароплавстві відповіли, що аудитори чинять тиск на працівників.