В Одесі на Торговій, де обвалився будинок, планують побудувати новий

10 лютого 2024 р. 12:26

В Одесі на Торговій, де обвалився будинок, планують побудувати новий

Фото: Одеське життя

В Одесі на вулиці Торговій з’явиться новий багатоквартирний будинок. Замість торговельного центру землю відводять для будівництва й обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури.

Таке рішення винесено на сесію міської ради, повідомляє "Центр публічних розслідувань". 

Площа об'єкта - 0,3067 га. Раніше планувалося будувати торговельні площі на місці колишньої бані (Торгова, 22), проте під час підготовчих робіт на будівництві завалився сусідній будинок за адресою Торгова, 20.

Тепер на двох разом ділянках з'явиться багатоквартирний житловий будинок. У 2017 році Одеська міськрада передавала забудовнику 0,2157 га землі на вул. Торгової, 22 для будівництва будівель ринкової інфраструктури, тож тут замість лазні мав з'явитися шестиповерховий торговельний центр із підземним паркінгом. 

На сесії депутати змінюватимуть цільове призначення на "для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об'єктами торговельно-розважальної та ринкової інфраструктури". Аналогічно звучить цільове призначення земельної ділянки по вул. Торговій, 20.

Нагадаємо, що обвал стався 18 травня 2020 року — будинок на вул. Торговій, 20 звалилося. Лише дивом ніхто не постраждав. Згідно з інформацією Opendatabot, забудовник, компанія "Некс Джен Девелопмент", пов'язана з Едуардом Смоляром, не зміцнив сусідню стару будівлю перед знесенням колишніх лазень на Торговій, 22. Забудовник відселив жителів і запланував на місці обваленого будинку свій новий об'єкт.

Раніше одеські депутати підтримали відведення землі на Краснова: в цьому районі може знаходитися курган.

Олеся Калайтович